Má prekonanie chlamýdií, mykoplazmy a čierneho kašľa v budúcnosti vplyv na imunitu?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

kvôli dlhotrvajúcemu kašľu, ktorý mi zostal po prekonaní covidu z novembra, som si dala u svojej obvodnej lekárky spraviť odbery krvi, kde mi vyšli hraničné hodnoty na chlamýdie, mykoplazmy a čierny kašeľ. Sestrička mi len povedala, že som to všetko prekonala, aj keď vôbec netuším, že som to mala.

Môže byť priebeh všetkých troch zistených chorôb asymptomatický a mať do budúcna nejaký vplyv na moju imunitu?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, že ste prekonali tieto ochorenia, neovplyvní v negatívnom zmysle imunitu, nemusíte mať obavy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková