Má urobilinogén a bilirubín súvislosť s Gilbertovým syndrómom?

Zodpovedané
7. nov 2019

Dobrý deň,

mám ľahšiu formu Gilbertovho syndrómu.

Má urobilinogén a bilirubín v moči súvislosť s touto chorobou?

Pri teste mi ukazuje na 1. Niekedy na 2 +.

Čím to môže byť spôsobené?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri Gilbertovom syndróme by môže byť v moči prítomný bilirubín. Urobilinogén sa v moči objavuje v malom množstve takmer u každého z nás.

Zvýšené hladiny urobilinogénu sú pri hemolytickej anémii alebo pri poruchách pečene.

Zvýšené hodnoty bilirubínu v moči môžu byť pri zvýšenom rozpade červených krviniek, pri ochoreniach pečene alebo napr. pri obštrukcii v žlčových cestách - žlčníkové kamene.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková