Mala mi lekárka na základe výsledkov urobiť biopsiu štítnej žľazy?

Zodpovedané
8. dec 2022

Dobrý deň,

absolvovala som vyšetrenie v ORL ambulancii a na základe výsledkov mi situáciu odporučili okamžite riešiť. Endokrinologička mi však povedala, že mám prísť až o pol roka.

Nemala mi na základe výsledkov urobiť hneď biopsiu štítnej žľazy?

Ďakujem

Dobrý deň,

hodnoty hormónov štítnej žľazy máte v norme, preto Vám pravdepodobne dala endokrinologička termín o pol roka.

Uzol v štítnej žľaze je malý. Takéto nálezy sa zvyčajne sledujú. Ak sa uziol zväčšuje, tak bude indikovaná biopsia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková