Mám 36 rokov a problémy s menzesom. Môžem byť v prechode?

Zodpovedané
18. máj 2019

Dobrý deň,

mám 36 rokov a dlhé roky užívam na štítnu žľazu liek Euthyrox 125 a kvôli problémom s menzesom som dlhoročne užívala Duphaston.

Vlani som prešla k novému gynekológovi a ten konečne začal riešiť moje problémy. Menzes som mala 24.10.2018, a to 4 dni. Potom hneď 6.11.2018, a to 5 dní. Poslal ma na čistenie a vysadil mi Duphaston. V decembri a v januári som menzes dostala. Vo februári už nie. Dostala som ho až po dvoch injekciách Agolutinu a trval týždeň. V marci som bola bez menzesu. V apríli som dostala na 55. deň a trval týždeň.

Výsledky z čistenia boli v poriadku. Počas užívania Duphastonu mi menzes trval max 4 - 5 dni.

Môžem byť už v prechode?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
toto je otázka, na ktorú by mal odpovedať gynekológ. Menopauza sa u niektorých žien môže objaviť ešte pred tým, ako budú mať 40 rokov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková