Mám absolvovať kolonoskopiu, alebo stačí proktologické vyšetrenie?

Zodpovedané
22. nov 2022

Dobrý deň,

nedávno som mala veľmi tvrdú, hlienovitú stolicu. Keď som si ju skontrolovala, našla som v nej aj trochu krvi. Tá sa objavila aj na toaletnom papieri. Okrem toho pociťujem mierne štípanie na konečníku. Asi ide o hemoroidy. Už som objednaná k obvodnej lekárke, ktorej nesiem aj vzorku stolice. Mám obavu, aby to nebolo niečo vážne.

Mám na základe týchto príznakov absolvovať kolonoskopiu, alebo stačí len proktologické vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak budete mať v stolici opakovane hlieny, tak je vhodné absolvovať kolonoskopické vyšetrenie na vylúčenie zápalu na hrubom čreve. Vaša lekárka Vás určite odošle na vyšetrenia, ktoré je potrebné zrealizovať.

Pri hemoroidoch stačí proktologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková