Mám anémiu alebo problém s hormónmi?

Zodpovedané
4. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho zdravotného stavu. U svojej všeobecnej mám termín až o týždeň.

Pred približne mesiacom som mala zápal močových ciest, na ktorý mi boli nasadené ATB Zinnat 500 mg na 5 dni. O 2 týždne som telefonovala s lekárkou, lebo sa mi zápal asi zopakoval. Mala som pálenie. Cez telefón mi predpísala jednorazové ATB Monural 3 g. Keď som ho v ten večer vzala, tak o 2 dni poobede mi začali problémy. Tie trvajú doteraz. V tom čase mi začal aj menzes.

Prvé 3 dni som nemala chuť nič jesť, nechutenstvo, všetko by som vyvracala. Mala som búšenia srdca, nemala som na nič náladu, nedokázala som sa sústrediť a ničomu sa venovať. Začala som brať Magnerot, B-komplex a Zinkorot. Po týchto prvých troch dňoch, ktoré boli najhoršie sa to pomaly lepšilo. Tieto stavy netrvali od rána do večera, ale už sa objavili len niekedy počas dňa. A to z ničoho nič. V tom momente som mohla robiť čo som chcela, bolo mi zle, nechcela som nič jesť a nedokázala som sa sústrediť.

Pred týždňom v nedeľu sa mi to zopakovalo naposledy. Potom bol týždeň normálny, kedy som nemala ani palpitácie a ani nič. Bolela ma každý podvečer hlava a znížila som dávku Magnerotu. Beriem už len 1 tabletu denne. Teraz v sobotu sa to však vrátilo zase.

Z ničoho nič mi niekedy počas dňa začnú palpitácie až niekde v hlave. Tlak aj pulz je v medziach normy. Mávam tlak nízky, točí sa so mnou, je mi z toto všetkého zle. Cítim sa veľmi unavená a slabá keď príde ten stav.

Objednala som sa na endokrinológiu nakoľko máme v rodine pozitívnu RO hypotyrexia. Termín mám o 3 týždne. Schudla som aj napriek tomu, že jem dosť. Posledné 2 týždne mi padali vlasy vo väčšom množstve, ale ustálilo sa to. Mala som znížené hladiny hemoglobínu, preto som prestala aj darovať krv. V strese veľmi nie som.

Môže to byt nejaká anémia alebo problém s hormónmi?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

prvé príznaky, ktoré ste popísali mohli súvisieť s infekciou Covid-19. V otázke ste neuviedli, či ste sa testovali.

Pri palpitáciach je potrebné doplniť endokrinologické a kardiologické eventuálne interné vyšetrenie. Takto na základe Vašej otázky sa nedá určiť diagnóza.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková