Mám bolesť v bruchu, nechuť do jedla a problémy pri prehĺtaní. Ide o rakovinu žalúdka?

Zodpovedané
17. jún 2021

Dobrý deň,

pred rokom som mala zápal žalúdka - helicobaktera. Užívala som antibiotiká a tabletky na kyselinu. Začala som však jesť veľa sladkého a fajčiť.

Pred dvomi dňami som bola na kúpalisku a všeličo som tam pojedla. Odvtedy mám mierne bolesti v bruchu, cítim nechuť do jedla. Pri prehĺtaní cítim bolesť v krku.

Môžem mať rakovinu žalúdka?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusí ísť hneď o rakovinu. Sama píšete, že ste zjedli veľa nezdravých jedál.

Ak sa na diéte stav neupraví, tak bude potrebné doplniť gastrofibroskopiu. Z liekov je vhodné pár dní užívať napr. Nolpazu alebo Helicid.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková