Mám bolesti nohy z chrbtice alebo je to trombóza?

Zodpovedané
15. feb 2023

Dobrý deň,

mám už piaty deň neurčitú bolesť nohy. Začalo to v lýtku, ktoré má oproti druhému mierne tuhší sval. Prešlo to do kolena, členku, na holeň, až do stehna. Snažím sa to rozcvičiť a naťahovať, cítim tam také stuhnutie a natiahnutie. Už som raz takúto bolesť mala v apríli, vtedy sono neukázalo trombózu ani kŕčové žily, hoci ich máme v rodine. Som momentálne na mesiac v zahraničí, a preto sa dosť bojím. Mám sedavé zamestnanie, zároveň som po novom meste dosť chodila. Mám aj skoliózu a problémy s chrbtom riešim s fyzioterapeutom.

Môže sa takto prejavovať trombóza?

Pokiaľ áno, v priebehu 5 dní by sa stav už zhoršil alebo má dlhodobejší priebeh?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste mali trombózu v hlbokom žilovom systéme v dolnej končatine, tak obvod danej končatiny by mal byť o 5-7 cm väčší ako druhej končatiny. Skúste si na pár dní dať lieky proti bolesti a zápalu, napr. Brufen a odsledovať končatinu.

Ak by sa Vám niečo nezdalo, (pretrvávajúce bolesti, zvýraznenie opuchu), tak je potrebné navštíviť lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková