Mám kŕče a bolesť pod hrudným košom. O aký problém ide?

Zodpovedané
27. apr 2020

Dobrý deň,

mám 25 rokov a niekoľko týždňov ma trápia kŕče a bolesť pod hrudným košom. Pri hlbšom predklone to začína tlakom, prechádza to do ostrej bolesti a potom nastúpi kŕč. Silné zovretie cítim aj na dotyk, je to tvrdá kŕčovitá hrča na úplnom spodku ľavej časti hrudného koša.

Po pár sekundách veľmi ostrej bolesti kŕč prejde a cítim, ako sa akoby rozplynie do spodku a cítim úľavu. Keď sa hneď pri nástupe toho tlaku narovnám, tak bolesť a ani kŕč neprídu. Pred opatreniami kvôli korone ma stihla doktorka poslať na sono celého brucha, kde sa nič nezistilo.

Tieto stavy mám čoraz častejšie a naozaj neviem, či príčinou môže byt nejaký vnútorný orgán, prípadne chrbtica. Na žiadne závažné ochorenie som doteraz nebola liečená.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je bolesť viazaná na pohyb, tak si myslím, že najskôr pôjde o ortopedický problém, teda môže ísť o problém s chrbticou.

Odporučila by som Vám užívať lieky na uvoľnenie svalov, napr. voľnepredajný Guajacuran, potom Milgammu N.

Ak sú prítomné bolesti, tak aj lieky tlmiace bolesť a zápal napr. Brufen. Ak by sa stav nezlepšil, tak mali by Ste sa ešte raz poradiť s Vašou doktorkou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková