Mám nafúknuté brucho, pálenie záhy a žalúdok ako na vode. O aký problém ide?

Zodpovedané
2. máj 2020

Dobrý deň,

v poslednom období mám - nafúknuté brucho, pálenie záhy, žalúdok ako ma vode, 2-3x za deň hnačky.

Mám pocit, že stále priberám. Štítna žľaza je z krvi ok.

Môže ísť o potravinovú alergiu?

Som alergik, mám potravinovú alergiu, ale na čo konkrétne neviem.

Aké testy treba spraviť?

Mám skúsiť vysadiť mliečne výrobky?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa príznakov, ktoré ste uviedli, môže ísť o infekciu, ktorú spôsobuje Helicobacter pylori.

Preto by bolo vhodné vyšetriť stolicu na prítomnosť antigénu Helicobaktera. Ak by bol nález negatívny, tak by sa mala doplniť gastrofibroskopia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková