Mám nárok na liečbu psoriázy formou tabliet?

Zodpovedané
6. aug 2019

Dobrý deň,

mám prosriázu a pravdepodobne nemám nárok na biologickú liečbu kvôli tomu, že psoriázu mám len vo vlasoch a v intímnych miestach. Je to však veľmi bolestive na oboch miestach. Bežné maste od kožného mi nepomáhajú.

Mám nárok na liečbu psoriázy formou tabliet?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

k zahájeniu celkovej liečby psoriázy sa musí vyjadriť dermatológ.

Štandardne však platí, že ak nezaberá lokálna liečba, tak sa zvažuje liečba vo forme tabliet.

Treba vždy zvážiť risk a benefit liečby, najmä u žien plánujúcich tehotenstvo, keďže niektoré skupiny liekov sú v tomto prípade kontraindikované.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková