Mám nárok na opakovanú kúpeľnú liečbu?

Zodpovedané
23. júl 2019

Dobrý deň,

mám vyoperovanú štítnu žľazu, mala som papilárny karcinóm. Absolvovala som liečbu rádiojódom. Pol roka po operácii som absolvovala kúpeľňu liečbu.

Mám nárok na opakovanú kúpeľnú liečbu?

V prepúšťacej správe z kúpeľov lekár doporučil kúpele opakovať.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

po operácii pri nádorových ochoreniach majú pacienti nárok na plne hradenú kúpeľnú starostlivosť typu A do 24 mesiacov od ukončenia od komplexnej liečby.

Ak Vám lekár opäť odporučil kúpeľnú liečbu, tak by sa jednalo o typ B. To znamená, že ubytovanie a stravu si poistenec hradí sám.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková