Mám pokračovať v liečbe, aj keď mám z antibiotík hnačku?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

piaty deň užívam antibiotiká Amoksiklav 1000 kvôli silnému zápalu hrdla, zdureným uzlinám a teplote. Užívam aj probiotiká Linex forte.

Cítim sa lepšie, lieky zabrali už na druhý deň užívania, no mám aj hnačku. Nie častú, len 1-2x denne, ale stále mám riedku stolicu. V príbalovom letáku je hnačka uvedená ako jeden z nežiadúcich účinkov. Dokonca to vraj môže viesť až k zápalu čreva.

Je to v poriadku a mám pokračovať v liečbe?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte silné vodnaté hnačky, tak by som doporučila zmeniť antibiotickú liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková