Mám príznaky cievneho alebo žilového ochorenia?

Zodpovedané
12. feb 2023

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu mám problémy. Objavia sa hlavne po záťaži, alebo keď dlhšie stojím. Veľmi ma bolia nohy, mám ich ako stuhnuté. Keď si napríklad dlhšie posedím a potom vstanem, chvíľku mi trvá, kým sa rozchodím. Mám studené končatiny, chodidlá zospodu stŕpnuté a ľavá strana stehna z vonkajšej strany je aj veľmi bolestivá na dotyk.

Sú to príznaky nejakého cievneho alebo žilového ochorenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o problém so žilami. Ich funkcia bude oslabená. Je vhodné nosiť kompresívne podkolienky.

Z liekov sa odporúča Detralex, avšak predtým je vhodné doplniť angiologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková