Mám problém s aktívnym rozprávaním. Dá sa táto vada odstrániť?

Zodpovedané
22. nov 2022

Dobrý deň,

už dlhodobo na sebe pozorujem, že mám problém s aktívnym rozprávaním. Celkovo mám z rozprávania stres. Predtým ako budem s niekým telefonovať, dopredu si musím premyslieť, čo od danej osoby vlastne chcem. Rovnaký problém mám, aj keď sa rozprávam s osobou, ktorá je pri mne. Neviem rozprávať plynulo. Často sa mi stane, že mi nejaké slovíčko vypadne a ja ho v tej chvíli neviem nahradiť iným. Následne vznikajú trápne okamihy. Veľmi sa kvôli tomu trápim a častokrát som v debatách len poslucháčom.

Dá sa nejako táto vada odstrániť?

Ako bojovať s týmto problémom?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite sa dá niečo robiť. Skúste vyhľadať psychológa a začať chodiť k nemu na sedenia. Bude to chcieť čas.

Myslím si, že problém sa odstráni.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková