Mám sínusovú tachykardiu vegetatívneho stavu. Aká liečba je pre mňa vhodná?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

zvyknem mať vysoký tep. Niekedy pri záťaži vyskočí na 185. Pri chôdzi mám tep do 130. Bola mi zistená sínusová tachykardia vegetatívneho stavu. Od marca som prekonala vírusové ochorenie a to mi to spustilo. Mala som robené EKG, USG, Holter a angiológiu. Tam mi zistili veľmi tenké cievy. Lekári už nevedia, čo majú robiť.

Čo mi môže pomôcť?

Aká liečba mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa nezistilo žiadne ochorenie srdca a laboratórne testy sú v poriadku, vrátane mineralogramu a hormónov štítnej žľazy, tak vo Vašom prípade je indikovaná liečba, ktorá by mala spomaliť srdcovú frekvenciu. Ide o Betablokátroy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková