Mám sklerózu multiplex?

Zodpovedané
14. okt 2020

Dobrý večer,

koncom roku 2018 som bola na magnetickej rezonancii mozgu (kvôli problémom s krčnou chrbticou a následnými bolesťami hlavy). Nález bol v poriadku.

V septembri 2019 som v lete mala problémy s rozmazaným videním, bola som na očnom vyšetrení, problém s očami sa nepotvrdil. Po cca 2 mesiacoch to prešlo.

Teraz mám cca mesiac problém s tŕpnutím najmä rúk, dlaní a prstov, akoby mnou prechádzala v tých častiach elektrina. Bolievajú ma aj kĺby, zápästie, kolená, lakte a asi dvakrát som pocítila tŕpnutie aj v chodidlách. Občas ma pichne aj v rôznych častiach hlavy.

Mam 31 rokov, sedavé zamestnanie a aj problémy s krčnou chrbticou, ale obávam sa či nemôže ísť o sklerózu multiplex. Som objednaná zatiaľ len k ortopédovi.

Môže ísť o sklerózu multiplex?

Objavilo by sa poškodenie mozgu vplyvom sklerózy multiplex na MR v mojom prípade už koncom roku 2018?

Ďakujem

Dobrý deň,

na určenie diagnózy sklerózy multiplex je potrebné doplniť magnetickú rezonanciu. Niekedy sa objavia zmeny na mozgu aj v priebehu jedného roka.

S uvedenými ťažkosťami by ste mali navštíviť neurológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková