Mám vrodenú heterozygotnú mutáciu F V Leiden. Je tu riziko vzniku krvných zrazenín pri podaní očkovacej látky od AstraZeneca?

Zodpovedané
13. apr 2021

Dobrý deň,

mám vrodenú heterozygotnú mutáciu F V Leiden 1691 G>A; MTHFR 1298 A>C homozygot - bez hyperhomocysteinemie.

Je tu nejaké riziko vzniku krvných zrazenín pri podaní očkovacej látky od AstraZeneca?

Ak áno, musím si vypýtať potvrdenie od hematológa, aby mi podala podaná iná očkovacia látka?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri vakcíne AstraZeneca je riziko vzniku trombózy 0,0034 na 1000 ľudí. Napr. ľudia s rakovinou majú trombózu v priemere 6 pacientov s onkologickým ochorením na 1000 pacientov, pri nádorových ochoreniach je teda riziko trombózy omnoho vyššie ako pri očkovaní.

Doteraz nie je napísané, že ľudia s Vašou diagnózou nemôžu dostať vakcínu AstraZeneca.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková