Mám začať užívať Brintelix, keď mi tŕpnu dlane?

Zodpovedané
11. dec 2019

Dobrý deň,

mám 61 rokov a vážim 52 kg. Môj problém je, že m tŕpnu mi dlane, bolia ma lýtka a mám problém so spánkom. Všetky problémy začali po kúpaní v Podhájskej. Výsledky sú v poriadku a aj tlak mám v poriadku. Neurologiča mi dala Trittico, ktorý už užívam. Dala mi aj Brintellix a ten sa bojím nasadiť.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Brintellix je liek, ktorý sa zaraďuje medzi antidepresíva. Myslím si, že al Vám ho odporučila Vaša neurologička, tak mala má to určite dôvod.

Ide o liek, ktorý sa dnes používa pomerne často. Liek by som Vám odporučila začať užívať, avšak zlepšenie by malo nastať až zhruba po 2-3 týždňoch.

Ak nebudete pociťovať žiadne zlepšenie, tak vtedy by ste sa mali poradiť s Vašim neurológom ohľadom toho, či budete pokračovať v liečbe.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková