Mám zápal slepého čreva alebo zápal vaječníka?

Zodpovedané
8. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Tretí deň behám po lekároch kvôli bolesti v pravom podbrušku.

Som 5 týždňov po pôrode a tretí deň nedojčím. Bolesť mi začala v podbrušku ako keby menštruačná. Postupne pokračovala do oboch bokov až do krížov.

Neskôr zostala v pravom podbrušku. A vystreľuje okolo. Najviac však smerom dole a cítiť ju aj v krížoch. Bola som najprv na gynekológii, kde bolo všetko v poriadku. CRP som mala 81. Lenže večer mi bolesť začala o niečo silnieť. Musela som ísť na pohotovosť na chirurgiu, kde mi zasa zobrali krv a urobili sono. Medzitým som si o 14. hodine poobede stihla dať jednu tabletku antibiotík Zinat.

CRP na chirurgii 77 a sono v poriadku. Povedali mi, že to bude asi skôr gynekologického pôvodu. Tak som druhý deň doobeda išla k svojmu gynekológovi, ktorý mi povedal, že to bude podľa neho skôr slepé črevo. A takto si ma prehadzujú už tretí deň. Traja gynekológovia a traja chirurgovia sa nevedia zhodnúť.

Teraz po dvoch dňoch som mala CRP 52. Vraj je dobré, že zápal ustupuje bez ohľadu na to, čoho zápal to je. O dva dni mám ísť zasa na odber krvi. Bolesti nie sú stále. Sú len keď sa postavím, alebo si sadnem, zakašlem.

Len som už v stavoch zúfalstva, keďže mám malé bábätko a musím stále behať po lekároch a bez výsledku.

O aký problém môže ísť podľa Vás?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zápal slepého čreva je niekedy vidieť aj na sonografickom vyšetrení a vo Vašom prípade bolo sono vyšetrenie v poriadku.

V otázke nie je uvedené, aké boli výsledky z vyšetrenia moču, pretože Vami uvedené ťažkosti môžu súvisieť aj so zápalom močových ciest - zápal obličky.

Ak pri užívaní antibiotík ustupujú Vaše ťažkosti, tak je vhodné pokračovať v antibiotickej liečbe. Môže ísť teda aj o podráždenie slepého čreva alebo o zápal obličky.

V niektorých prípadoch sa nedá vždy presne objaviť príčina, najmä vtedy, ak zápal nie je rozsiahly.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková