Mám zvýšené hodnoty eozinofilov kvôli liekom, ktoré užívam?

Zodpovedané
15. sep 2022

Dobrý deň,

dnes mi prišli výsledky z krvných testov a mám zvýšené eozinofily 7.8+, a epit. dlažd. pozitívne, všetko ostatné je v poriadku. Pred 2 mesiacmi som mala trochu zvýšenú sedimentáciu. Na alergológii som nebola, nemávam alergické reakcie, len niekedy ma pália oči. Mám problémy so štítnou žľazou - dopĺňam hormón štítnej žľazy, beriem aj lieky na myómy - Ryeqo 40 ml., a kvôli anémii Tardyferon Fol.

Neviem či sú tie hodnoty až také vysoké, že by som sa mala obávať a panikáriť.

Môžu byť tie zvýšené hodnoty kvôli liekom ktoré beriem, alebo to môže byť z iného dôvodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

eozinofily sú zvýšené najčastejšie pri alergiách alebo pri prítomnosti parazitov, najčastejšie je však príčina alergická. Hodnoty sú tak priemerne zvýšené.
Lieky, ktoré užívate nespôsobujú zvýšenie eozinofilov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková