Manžel má suchý nos

Zodpovedané
11. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho manžela. Už asi dva - tri roky má stále suchý nos okolo dierok. Bol aj u kožnej lekárky, skúšal veľa mastičiek. Nič mu nepomáha. Nos má suchý, až popraskaný. A to aj vtedy, keď nemá nádchu.

Existuje nejaký krém, alebo mastička, ktorá by mu konečne zabrala?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,
v otázke nie je napísané, ktoré krémy a mastičky máte vyskúšané. Z voľno predajných preparátov sú na suchý nos dostupné nasledovné produkty, Rinopanteina mastička, Panthenose - nosová masť, nollix sprej, ktorý zvlhčuje a zvláčňuje sliznicu nosa. Nosové mastičky obnovujú epitel nosovej sliznice, hoja chrasty a udržiavajú prirodzenú vlhkosť nosa. Niektorým pacientom zaberá klasická tzv. modrá indulona alebo masťový základ ambideram.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková