Mávam bolesti hlavy, stavy úzkosti, bolesť krčnej chrbtice. Je v poriadku, keď sa po lieku Timonil retard cítim ako keby mám vypité?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

mám 36 rokov a 51 kg. Asi 3 mesiace mávam bolesti hlavy, stavy úzkosti, bolesť krčnej chrbtice. Neurologička mi urobila EEG, vraj je to psychosomatický problém, stredný stupeň tetánie. Predpísala mi na nejaký čas, kým neprejdú bolesti hlavy Timonil 300 retard. Beriem ho večer 1tbl. Po týždni mám začať brať aj ráno aj večer.

Ja sa však po ňom cítim tak jemne zvláštne - ako keby mám vypité.

Sledujem sa veľmi, alebo si na lieky treba zvyknúť?

Môžem docieliť účinok s polovičnou dávkou?

Tak, že pol tabletky večer, potom pol ráno a pol večer.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa pri vyššej dávke necítite dobre, tak je vhodné ostať na nižšej dávke a po pár dňoch skúsiť vyššie dávkovanie.

Ak trpíte úzkosťami, tak bolo by vhodné navštíviť psychiatra, ktorý Vám doporučí liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková