Mávam vyšší tlak a pulz skoro 100. Mám vyhľadať lekára?

Zodpovedané
17. mar 2021

Dobrý deň,

mám 24 rokov a 5 mesačné dieťatko. Asi 2 týždne mi občas vyskočí tlak na 150/75 a pulz je skoro vždy 100. Mama hovorí, že to môže súvisieť so stresom a vyčerpanosťou.

Inak mávam tlak dosť nízky. A v tehotenstve som mala vždy nízky tlak.

Mám vyhľadať lekára?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

skúste si merať krvný tlak pravidelne ráno aj večer aspoň dva týždne, merajte si ho aj vtedy, keď budete mať ťažkosti.

Váš stav môže súvisieť aj s vyčerpanosťou alebo príčinou môže byť problém so štítnou žľazou. Ak by hodnoty krvného tlaku kolísali, tak určite by ste mali navštíviť Vášho lekára. Dovtedy môžete užívať preparáty horčíka, napr. Magnerot, ktorý môžete aj počas dojčenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková