Mešká mi menzes, reže ma a páli pri močení. O aký problém ide?

Zodpovedané
21. máj 2020

Dobrý deň,

už 6 mesiacov beriem hormonálnu antikoncepciu. Vždy mi menštruácia prišla presne, no tento mesiac mi stále neprišla a už sú to 4 dni. V stredu ju začínam brať znova. Ako mi druhý deň meškala, tak ma začalo bolieť a rezať pri močení.

Ju nutné navštíviť lekárku?

Je meškanie spôsobené rezaním pri močení, alebo som tehotná?

Ďakujem

Dobrý deň,

pálenie a rezanie pri močení je najčastejšie prítomné pri infekcii močových ciest.

Čo sa týka meškania menštruácie, tak ak máte podozrenie, že by ste mohli byť tehotná, tak si treba urobiť tehotenský test a následne konzultovať gynekológa.

S ťažkosťami s močením by ste mali navštíviť Vášho lekára, ktorý vyšetrí Váš moč a rozhodne či ide, alebo nejde o infekciu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková