Modriny a stavy úzkosti. V čom jej problém?

Zodpovedané
4. máj 2020

Dobrý deň,

občas sa mi tvoria modrinky. Všimla som si to už pred niekoľkými rokmi, kedy som sa nejaký čas dosť pozorovala a bála som sa leukémie. Potom to prešlo.

Odvtedy som si to nevšímala. Občas som na rukách mala také hnedé modrinky. Ide aj o to, že som to ignorovala. Na jeseň asi v októbri som si všimla, že sami tvoria modré modrinky na nohe. Vtedy som sa zase bála leukémie asi 3 mesiace, ale prešlo to a ja som to úplne vypustila z hlavy.

Teraz 3 týždne zase mám ten problém. Tvoria sa mi malé modrinky na rukách (skôr hnedé) a zase ma chytila panika. Priznávam, že som veľmi úzkostlivý človek a liečila som sa na panickú poruchu.

Je problém v modrinách alebo v mojej psychike?

Som z toho unavená. Včera mi aj z jednej dierky išla krv, bolo to iba trošku, hneď to prešlo.

Pred dvoma mesiacmi som potratila na začiatku tehotenstva. Bola som aj na endokrinológii (už po potrate) a štítnu žľazu mám v poriadku. Keď mi merali tlak, tak spodný som mala dobrý. Vrchný veľmi vysoký a tep 140. Som veľmi vystrašená z doktorov a teraz, keď som vystrašená z modrín, netuším aký mám tlak.

Do akej miery je môj problém fyzický a do akej psychický?

Môžem mať nejakú predispozíciu pre tvorbu modrín?

Mám aj kŕčové žily.

Prečo mi išla aj krv z nosa?

Ďakujem za odpovede

Dobrý deň,

ak pozorujete, že sa Vám vo zvýšenej miere tvoria modriny a ste aj po potrate, tak mali by ste byť vyšetrená u hematológa. Ten urobí krvné testy a vyjadrí sa či trpíte, alebo netrpíte nejakou hematologickou poruchou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková