Mohla som mať krvácanie zo zápalu nosohltana?

Zodpovedané
10. máj 2020

Dobrý deň,

začiatkom februára som prekonala zápal nosohltana. Začalo to bolesťou a škriabaním v hrdle pri prehĺtaní. Hltan v hornej časti bol miestami prekrvený a červený. O 2 dni neskôr sa mi spustila krv, ktorú som vypľúvala spolu s hlienom. To prešlo asi po 5 minútach.

Od toho momentu ma prestalo bolieť a škriabať v hrdle, červené miesta na hltane zmizli. Na druhý deň som bola poslaná na ORL, kde mi bolo pozreli hrdlo až k hlasivkám. Verdikt bol, že tam nič nemám a vraj pri vírusových a bakteriálnych infekciách je to normálne.

Krvácanie sa odvtedy neopakovalo.

Mohlo byť krvácanie zo zápalu?

Alebo je to príznak niečoho vážneho?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

krvácanie mohlo byť spôsobené uvedeným zápalom.

Ak by sa krvácanie opakovalo častejšie, tak vtedy by bolo potrebné hematologické vyšetrenie. Zatiaľ to nie je nutné.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková