Môže Biseptol uškodiť potenciálnemu tehotenstvu?

Zodpovedané
23. jún 2019

Dobrý deň,

som po dvoch potratoch a v súčasnosti sa s manželom opäť snažíme o dieťatko. Sme vyššieho veku, čiže každý jeden cyklus je pre nás vzácny.
Momentálne mi po doliečení angíny zistili v hrdle baktériu haemophilus parahaemolyticus. Lekárka mi predpísala Biseptol, ktorý užívam od 4. do 18. dňa cyklu.
Ovulácia býva zvyčajne okolo 15. - 16. dňa cyklu.

Okrem iného užívam aj Inofolic.

Môže Biseptol uškodiť potenciálnemu tehotenstvu?

Prečo Biseptol eliminuje kyselinu listovú?

Manžel nemá žiadne príznaky, nebozkávame sa, snažím sa obmedziť kontakt.

Je takáto ochrana pred prenosom dostatočná?

Som ešte infekčná pre okolie po 5 dňoch užívania Biseptolu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Biseptol pôsobí tak, že blokuje tvorbu kyseliny listovej, tým pádom baktérie nie sú schopné zachytiť kyselinu listovú z organizmu, ktorú potrebujú na ich rast a rozmnoženie.

Treba však poznamenať, že u zdravých ľudí s dostatočnou hladinou kyseliny listovej sa tieto antibiotiká môžu písať, kontraindikované sú u ľudí s nízkou hladinou kyseliny listovej.

Nemyslím si, že by Vás mali tieto antibiotiká nejako ohroziť, keďže ešte nie ste tehotná a po otehotnení nedochádza hneď k spojeniu krvného obehu matky a plodu, to nastáva približne po dvoch týždňoch.

To, že Váš manžel nemá danú baktériu, závisí aj od stavu imunity. Pacienti majú často bezpríznakové nosičstvo niektorých baktérií, ktoré sa nelieči pokiaľ nie sú klinické ťažkosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková