Môže bolesť vyžarovať do pravej časti brucha kvôli prasknutej platničke?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

mám prasknutú platničku v driekovej oblasti. Bolesť vyžaruje do celej pravej nohy až po špičku. Je to taká pichľavá bolesť, na zatlačenie sa to nezhoršuje. Zhoršuje sa to rovnomerne s bolesťou vyžarujúcou do nohy. Trávenie je myslím v poriadku, stolica je spočiatku tuhá, ale postupne kašovitá.

Môže bolesť vyžarovať do pravej časti brucha kvôli prasknutej platničke?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesť niekedy môže vyžarovať aj dopredu do brucha.

Avšak bolesti v dolnej časti brucha môžu spôsobiť aj obličkové kamene, zápal slepého čreva alebo cysta na vaječníku. Preto by ste sa mali poradiť s vašim lekárom, ktorý Vás vyšetrí a rozhodne o ďalšom postupe.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková