Môže hemofil v 30. týždni tehotenstva spôsobiť komplikácie?

Zodpovedané
20. aug 2019

Dobrý deň,

začínam 30. týždeň a moja dcérka má už druhý týždeň kašeľ. Doktorka jej predpísala Erdomed a Pamycon. Z výteru v hrdle jej vyšiel hemofil. Dcérka kašle už menej, ale už sme sa s manželom zrejme nakazili od nej. Asi tretí deň má trocha škriabe v krku. Večer trocha pokašliavam, teplotu nemám, z nosa fúkam trošku priesvitné. Dala som si Pamycon.

Môže hemofil v tehotenstve spôsobiť komplikácie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

hemofil je baktéria, ktorá môže spôsobiť zápal uší, zápal prínosových dutín, ale na druhej strane sa často nájde vo výteroch z nosa a pacienti nemajú žiadne klinické príznaky.

Priesvitné hlieny nemajú baktériový pôvod, preto nevidím dôvod na podávanie Pamyconu.
Pokiaľ nemáte klinické ťažkosti a prejavy baktériovej infekcie, tak Hemofil by nemal spôsobiť závažné komplikácie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková