Môže hodnota D-diméru dlhodobo a pomaly klesať?

Zodpovedané
28. mar 2022

Dobrý deň,

v polovici januára 2022 som prekonala Covid-19. Od začiatku som užívala Aspirin protect. Doktor mi bral krv a mala som hodnotu D-diméru 0,9 (horná hranica je 0,5).

Vo februári som bola na kontrole, kde bola hodnota 0,73. Teraz v marci som mala hodnotu 0,8. Stále užívam Aspirin protect.

Je to ok?

Môže hodnota D-diméru dlhodobo a pomaly klesať?

Je nutné hľadať aj iné príčiny problému?

Ďakujem

Dobrý deň,

Aspirin Protect neznižuje hladinu D-dimerov, ak je zvýšená hladina D-diméru kvôli zrazenine v tele, tak je indikovaný iný typ liečby.

D-dimer môže byť zvýšený aj pri zápale v tele, preto je potrebné nájsť príčinu a následne indikovať liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková