Môže krvácanie z mandle súvisieť s virózou?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

začalo to príznakmi ako pri klasickej viróze - zimnica, teplota, pocit, že "niečo na mňa lezie. Pridružilo sa ku tomu začervenanie hltana a neskôr mandlí, na ktorých sa začali robiť biele bodky alebo povlak. Bolesť pri prehĺtaní nebola výrazná, cítila som v hrdle mierne škriabanie. Teplota ustúpila, začervenanie hltana zmizlo, ale z jednej mandle mi začala tiecť krv. Trvalo to asi 10 minút, prestalo to samé. Mandľa je zatiaľ bez zmeny.

Môže krvácanie z mandle súvisieť s virózou?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri zápale mandlí, sú tieto zvyčajne prekrvené a môžu sa podráždiť, napr. suchou stravou.

Ak sa tak stane, tak môže dôjsť k drobnému krvácaniu. Ak by sa krvácanie opakovalo, tak je potrebné navštíviť ORL lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková