Môže mi bolesť brucha spôsobovať močový mechúr?

Zodpovedané
10. jún 2019

Dobrý deň,

už 6 mesiacov mám problémy, na ktoré som prišla počas cvičenia brušákov. Dostala som bolesti pod rebrom v pravej strane brucha. Brucho ma potom bolelo 2 dni. Keď som predtým cvičila, tak ma nikdy brucho nebolelo.

Potom to prešlo, no vrátilo sa mi to opäť o 3 mesiace. Začalo ma bolieť brucho na pravej strane. Keď ma bolelo dolu, tak som si myslela, že sú to vaječníky. Inokedy ma bolelo v strede, potom vpravo pod pupkom asi 10 cm vpravo. Bolela ma pravá strana čela a vystrelovalo mi to zdola až po pravé rebro. Občas som mala bolesti mierne a aj v pokoji.

Potom som si všimla, že to mám cez plodné dni, najviac 5 dní v strede cyklu. Niekedy si zatlačím brucho ma nikde nepichnei a niekedy to pichá.

Pred 15 mesiacmi som mala cisársky. Plánujeme druhé bábo a bola som sa dať vyšetriť. Bola som na sone brucha a mám negatívne výsledky. Aj pečeň, obličky a pankreas.

Bola som u gynekológa a všetko v poriadku. Výsledky negatívne, nemám cysty a ani zrasty. Bola som si dať vyšetriť moč a pred štyrmi mesiacmi bol negatívny. Kúpila som papieriky a tie mi ukázali bielkovinu v moči. Leukocyty zvýšené na maximum.

Objednala som sa na gastro a chirurgovi.

Môže to byť z močového mechúra?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bolesti brucha súvisiace s močovým mechúrom sú zvyčajne pri zápaloch močových ciest. Okrem bolestí v podbrušku sú prítomné aj iné príznaky, ktoré svedčia o infekcii. Ide o časté a nutkavé močenie, pálenie, alebo rezanie pri močení.

Niektoré ženy majú počas ovulácie bolesti v podbrušku, ide o sprievodný jav ovulácie.

Pozitívny močový nález nebude pravdepodobne súvisieť s Vašimi problémami, keďže predtým bol nález negatívny. Teraz by však bolo vhodné vyšetriť moč v mikrobiologickom laboratóriu.


Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková