Môže mi črevo tlačiť na vaječník?

Zodpovedané
30. okt 2021

Dobrý deň,

už asi 5 mesiacov mám problém s bolesťami v ľavom podbrušku. Niekedy to na pár dní prejde, ale väčšinou bolesť pretrváva. Nie je silná, no strach mi nedovolí neriešiť to. Beriem antikoncepciu, mám 24 rokov a som bezdetná.

Najprv som samozrejme navštívila gynekológa a vraj je všetko v poriadku. Absolvovala som neskôr usg brucha a bola som na chirurgii. Záver je ten, že mám vaječník veľmi vysoko, možno prirastený k brušnej stene a na ňom malú asi 2 - 3 cm cystu. Tiež zhodnotili, že vaječník má normálnu štruktúru. Do tejto polohy sa asi dostal v následku cýst, kvôli ktorým som bola nútená začať brať antikoncepciu. V tej časti brucha, teda vľavo dole, si viem nahmatať niečo tvrdé a podlhovasté asi 7cm dlhé.

Stolicu mám pravidelnú, s trávením ani s vyprázdňovaním nemám ťažkosti. Niekedy to viem nahmatať menej, niekedy viac.

Mám v poriadku črevá?

Stretli ste sa s takýmto problémom?

Je možné v mojom veku a bez tráviacich ťažkosti absolvovať kolonoskopiu?

Môže mi črevo tlačiť na vaječník?

Ďakujem

Dobrý deň,

kolonoskopiu môžete absolvovať aj vo Vašom veku. Problém môže byť v tom, že ak máte v hrubom čreve viac stolice, tak veľkosť hrubého čreva môže dráždiť vaječník. Preto máte bolesti. Skúste si odsledovať, či bolesť teda súvisí s vyprázdňovaním.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková