Môže popraskané brušká prstov spôsobovať nedostatok vitamínov alebo ide o kožný problém?

Zodpovedané
11. júl 2019

Dobrý deň,

13 ročnému synovi začala praskať na viacerých bruškách prstov koža a keď si umýva ruky alebo je v bazéne tak ho to potom štípe. Má to začervenalé. Neviete čím to môže byť?

Môže popraskané brušká prstov spôsobovať nedostatok vitamínov alebo ide o kožný problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

popraskané brušká prstov nemusia súvisieť s nedostatkom vitamínov, môže ísť o reakciu na nejaký kozmetický prípravok alebo ide o nejaký druh ekzému.

Dôležité je v úvode zaceliť ranky a následne dôkladné premasťovanie rúk. Pre najvhodnejší typ prípravku je vhodná návšteva u kožného lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková