Môže porucha štítnej žľazy komplikovať periférnu vestibulopatiu?

Zodpovedané
24. okt 2022

Dobrý deň,

už niekoľko mesiacov má trápi periférna vestibulopatia. Niekedy je to lepšie, inokedy horšie. Podstúpila som CT mozgu aj MRI. Všetko som mala v poriadku, akurát mi zistili pineálnu cystu. Bola som už aj na odber krvi kvôli štítnej žľaze, lebo som mala počas tehotenstva zníženú jej funkciu. Užívam Betahistin a praktizujem vestibulárny tréning.

Môže byť to ochorenie viac komplikované kvôli štítnej žľaze?

Môžem počítať s tým, že sa môj stav zlepší a budem môcť normálne fungovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

poruchy štítnej žľazy by nemali spôsobovať periférnu vestibulopatiu. Betahistín je potrebné užívať dlhodobo. Jeho plný účinok sa objaví po pár týždňoch užívania, preto by sa Váš zdravotný stav mal postupne zlepšovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková