Môže precitlivenosť sluchu súvisieť s tehotenstvom?

Zodpovedané
23. aug 2022

Dobrý deň,

už asi mesiac mám veľkú citlivosť na zvuk, napríklad, ak ťukne lyžica o tanier a podobne. V hlave to znie veľmi citlivo, niekedy mi až zaľahne v uchu. V roku 2020 som mala niečo podobné, ale nebolo to až takej intenzity. Bola som na neurológii a poslali ma na MR mozgu.

Teraz som momentálne v 8. mesiaci tehotenstva.

Môže tá precitlivenosť sluchu súvisieť s tehotenstvom?

Dosť sa obávam, na neurológiu sa dostanem až v septembri, keďže lekár mal dlhšie dovolenku. Bojím sa, či nemám nádor na mozgu, som z toho značne vystrašená.

Prikladám aj správu z MR, ktorá mi bola robená v októbri 2020.

Ďakujem

Dobrý deň,

vaše problémy môžu súvisieť s neurovaskulárnym konfliktom, teda jedna cieva v mozgu sa tesne dotýka statoakustického nervu.

Pred neurologickým vyšetrením je vhodné absolvovať ORL vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková