Môže stres spôsobovať zápach pokožky hlavy?

Zodpovedané
20. jan 2020

Dobrý večer,

asi druhý týždeň cítim zápach z pokožky hlavy. Je to dosť nepríjemné a už ma na to upozornil aj manžel.

Kúpila som si aj šampón Medicat Ictamo, ale mám pocit, že je to len horšie. Zápach cítim už na druhý deň. Šampón som použila 3x.

Je možné, že to spôsobuje stres?

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

pri strese sa organizmus nadmerne potí a tým pádom je cítiť aj zvýšený zápach, preto môžete teraz ak pociťovať zvýšený zápach pokožky hlavy.

Ak by problém pretrvával, tak sa môžete obrátiť na dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková