Môže suschi ublížiť plodu?

Zodpovedané
13. mar 2019

Dobrý deň,

výdatne som najedla sushi a o pár dní na to som zistila, že som tehotná. Zatiaľ je všetko v poriadku a aj môj lekár mi vravel, že sa nemusím ničoho báť. Nemala som žiadne črevné problémy. Všade sa píše, že v tehotenstve to prechádza bez príznakov a plod napadá baktéria plod.

Je možné, že by som v 5. týždni toto prekonala a poškodenie bábätka sa zistí až po pôrode?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ ste nemali žiadne tráviace ťažkosti, tak si nemyslím, že by ste sa mali niečoho obávať.

Bábätko je pravidelne sledované v každej poradni, dokonca Vás uistil aj Váš gynekológ, že všetko by malo byť v poriadku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková