Môže svrbenie tela súvisieť so zvýšenými hodnotami trombocytov?

Zodpovedané
9. apr 2021

Dobrý deň,

pri vyšetreniach mi zistili trombocyty 406 o dva týždne pri ďalšom odbere krvi som mala trombocyty 430. Lekárka mi povedala, že hodnoty sú v norme.Vraj hranica je od 200 - 440.

Na internete som našla, že hodnota má byť do 400. Už rok mám neustále svrbenie tela. Na alergológii aj v koženej ambulancii mi povedali, že je všetko v poriadku.

Môže svrbenie tela súvisieť s hodnotami trombocytov?

Aké vyšetrenia by ste mi odporučili podstúpiť?

Mám strach, pretože sa necítim dobre. Občas ma chytí malátnosť a je mi na odpadnutie.Lekárka ma na žiadne vyšetrenia neposiela.

Ďakujem

Dobrý deň,

hodnota trombocytov 430 je ešte v rámci normy, záleží aj od laboratória, ale do tých 450 sú hodnoty ešte v poriadku.

Ak máte vyšetrenia z alergológie a dermatológie v poriadku, tak môže ísť o idiopatický pruritus, teda svrbenie bez zrejmej príčiny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková