Môže táto bolesť súvisieť so žlčníkovými kameňmi?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

mám žlčníkové kamene a aj problémy s chrbticou. Dnes som mala bolesti na pravej strane chrbtice a prechádzali až smerom nadol. Viac ma bolí ľavá strana pod rebrom.

Môže táto bolesť súvisieť so žlčníkovými kameňmi?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesť súvisiaca so žlčníkom sa vyskytuje pod pravým rebrovým oblúkom a vystreľuje medzi lopatky. Ide o kŕčovitú bolesť brucha, ktorá sa zvyčajne objaví po jedle. Na diagnostiku žlčníkových kameňov je potrebné doplniť sonografické vyšetrenie brucha.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková