Môže vysoký tlak spôsobiť zhoršenie zraku a sluchu?

Zodpovedané
21. jan 2020

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej 72 ročnej matky. V priebehu niekoľkých dní sa jej veľmi zhoršil zrak a aj sluch. Zle rozpráva, zabudne aj to, čo som jej povedala pred 10 minútami.

Bola som s ňou u lekára. Spravili jej všetky vyšetrenia a povedali, že jej nič nie je a že to všetko má z vysokého krvného tlaku.

Je to možné?

Dali jej lieky na tlak a to je všetko.

Máme ísť znovu k lekárovi, alebo čakať na stabilizáciu stavu po liekoch na tlak?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vysoký krvný tlak poškodzuje najmä zrak, sluch sa taktiež zhoršuje s pribúdajúcim vekom.

Ak však Vaša mama začala náhle zabúdať a zle rozpráva, tak môže ísť o určitý druh demencie, a preto by bolo vhodné neurologické vyšetrenie.

Aj pri náhlom zhoršení zraku a sluchu by ste mali navštíviť očného a ORL lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková