Môže žlté zafarbenie stolice naznačovať zdravotný problém?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň,

dlhodobo mám problém s farbou stolice. Raz je hnedá, inokedy žltá. V poslednej dobe je viac žltá. Trvá to niekoľko rokov. Bolesti žiadne nemám, ani kŕče, ani nadúvanie. Okrem spomínanej farby a niekedy zvýšenej plynatosti nemám žiadny iný problém. Stolica mi občas zvykne plávať vo vode, nie je ani mastná a ani zapáchajúca, ale vyzerá ako trochu rozbitá.

Je podľa Vás moja stolica v poriadku, alebo signalizuje nejaký zdravotný problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nemáte žiadne ťažkosti, tak nie je to potrebné riešiť. Nemyslím si, že to signalizuje zdravotný problém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková