Môžem byť očkovaná AstraZenecou, keď mám trombofilné mutácie?

Zodpovedané
14. máj 2021

Dobrý deň,

mám 39 rokov a prekonala som niekoľko spontánnych a zamlčaných potratov v 1. trimestri (prirodzené otehotnenie). Diagnostikovali mi trombofilnú mutáciu MTHFR /A 1298C/ - heterozygot.

KOAGULAčNé FAKTORY: F XIII Val34leu heterozygot, PAI-1 4G/5G - heterozygot, FXII C46T heterozygot, Beta-fibrinogén G455a heterozygot.
Liečbu na zníženie zrážanlivosti krvi som podstupovala len pri plánovaní a počas tehotenstiev (neúspešne)
V súčasnosti neberiem žiadne lieky.

Môžem byť očkovaná vakcínou AstraZeneca?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše diagnózy nie sú kontraindikáciou k očkovaniu touto vakcínou.

Avšak v týchto dňoch sa očkuje vakcínami od Pfizer alebo Moderna.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková