Môžem dostať kontrastnú látku, keď nemám žiadnu protialergickú prípravu?

Zodpovedané
25. jan 2022

Dobrý deň,

mám ísť na CT vyšetrenie s podaním kontrastnej látky. Mám alergiu na paracetamol a teraz som mala reakciu aj na antibiotiká Summamed. Po anestézii som opuchla. Mala som 4 dni opuch oči a a aj v hrdle. Hneď mi niečo pichli.

Môžem dostať kontrastnú látku, keď nemám žiadnu protialergickú prípravu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pacienti, ktorí majú alergie na lieky zvyčajne dostanú tzv. malú protialergickú prípravu. Myslím si, že pred vyšetrením Vám to podajú.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková