Môžem mať bielkovinu v moči zo zápalu močových ciest?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobry deň,

dnes som sa na poradni dozvedela, že mám stopy bielkovín v moči. Ide o malé množstvo. Lekár vravel, že na budúce pošle moč na vyšetrenie. V piatok idem k obvodnému, lebo ma bolí vpravo vzadu ľadvina.

Môžem mať bielkovinu v moči zo zápalu močových ciest?

Liečim sa aj na vysoký tlak, ale ten je zatiaľ v norme.

Ďakujem

Dobrý deň,

bielkoviny v moči môžu byť prítomné kvôli zápalu. Taktiež aj vysoký krvný tlak môže spôsobiť, že sa objavia bielkoviny v moči.

Ak sa potvrdí močová infekcia, tak Vám dajú na to liečbu. Bielkoviny v moči sa niekedy objavia aj po výraznejšej fyzickej námahe, preto sa vždy moč odporúča skontrolovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková