Môžem mať bolesť svalov od chrbtice?

Zodpovedané
28. okt 2020

Dobrý deň,

bolí ma krčná chrbtica a bolesť mi ide po celom chrbte. Ešte ma trápi aj bolesť svalov a slabosť v rukách a nohách. K neurologické som objednaná na konci mesiaca a mám pozitívnu aj tetániu.

Môžem mať bolesť svalov od chrbtice?

Mám strach, že mám nejaké vážne ochorenie. Bola som aj na pohotovosti a tam mi dali iba lieky na uvoľnenie svalov. Niekedy v noci mám pocit ako keby som mala vnútornú teplotu. Za posledný týždeň sa to trošku zlepšilo, ale som len doma a polihujem.

Ďakujem

Dobrý deň,

takto sa nedá jednoznačne určiť príčina Vašich ťažkostí, pretože dôležité je vyšetrenie pacienta a odobratie dôkladnej anamnézy.

Bolesti končatín môžu súvisieť aj s chrbticou. Problémy s krčnou chrbticou môžu spôsobiť bolesti horných končatín. Problémy s bedrovou chrbticou spôsobujú problémy s dolnými končatinami.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková