Môžem mať opakujúcu sa virózu z toho, že si vírus medzi sebou prenášame v rodine?

Zodpovedané
30. okt 2022

Dobrý deň,

už viac ako 3 týždne som neustále chorá. Mám zapálené hrdlo, bolesť na hrudníku. Lekárka mi predpísala antibiotiká na týždeň. Trošku sa mi polepšilo a po týždni ako som ich dobrala som opäť chorá. Kašlem, mám upchaté dutiny, bolesti hlavy. Chorý je aj môj manžel a syn.

Je možné, že si medzi sebou vzájomne prenášame nejaký vírus, a preto liečba u mňa trvá tak dlho?

Mám navštíviť lekára, aby mi predpísal ďalšie antibiotiká?

Ako dlho takáto viróza štandardne trvá?

Ďakujem

Dobrý deň,

infekt dýchacích ciest trvá štandardne 7 - 10 dní. Ak ste opakovane chorá, tak je vhodné skontaktovať Vášho lekára. Ten ozhodne, či sa urobia stery a následne určí liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková