Medoclav 1g antibiotika v 33. týždni.

7eliska7
25. júl 2022

Ahojte, brali ste niektorá tieto antibiotiká? Pred mesiacom som dobrala Zinnat na zapal v tele. Teraz mi predpisala Medoclav na už asi 8 tyždnov zapalene hrdlo na čo nič nepomohlo. Je to bezpečné? O Zinnate som našla že je to ok, sle o tomto moc nič…dakujem.

majkabambulik
25. júl 2022

@7eliska7 V TEHOTENSTVE NIE JE NIC BEZ RIZIKA, ziadne lieky sa netestuju na tehotnych a rizika vs pomoc je vzdy diskutabilna. U niektorych tehotnych sa nic nestane, ale u inych to sposobi, ze sa im narodi postihnute dietatko, tak sa rozhodni ci budes riskovat. Zapalene hrdlo das aj s neskodnymi babskymi receptami. Ja som mala tiez problemy v tehotenstve a lekarnik mi po vydani lieku povedal, ze ak by som bola jeho manzelka tak by mi tie antibiotika vyhodil do kosa, pretoze vsetky lieky prechadzaju do plodu. Dnes som mu vdacna za zdrave dietatko.

jeanne14
25. júl 2022

Medoclav som brala v 16tt pri zápale okostnice, keď zinnat nezabral.

7eliska7
autor
26. júl 2022

@jeanne14 uz som si precitala ze obsahuje penicilin tak to by malo byt ok, to tehotne mozu 🙂

jeanne14
26. júl 2022

@7eliska7 môj zubar vtedy už od zúfalstva volal primárovi gynekológie, kým som sedela v kresle. Odporučil toto predpísať, pomohlo. 😊

7eliska7
autor
26. júl 2022

@jeanne14 dala som si uz vcera prve dve a uz sa mi hned polepsilo tak verim, ze uz to zaberie 🙂 dakujem za normalnu odpoved 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre