Môžem mať rakovinu pankreasu?

Zodpovedané
17. dec 2019

Dobrý deň,

v máji mi bola zistená anémia a na gastre helicobakter (3 - 4 ATB). Mám zväčšené uzliny, sono bolo ok. Začali mi bolesti brucha, a to najprv vľavo dole. Teraz mám bolesti vľavo hore. Asi pankreas.

Na chirurgii som bola už veľakrát a vždy sono ok a aj krv.

Môžem mať rakovinu pankreasu?

V priebehu mi bolo robené MR panvy, MR hlavy, RTG pľúc, EBV vírus pozitívny, sono uzlín negatívne, sono brucha negatívne.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že ak by ste mali karcinóm pankreasu, tak nález by už bol viditeľný na sonografii.

Tieto nádory zvyknú rýchlo rásť a sú veľmi agresívne. Avšak na potvrdenie diagnózy je najlepšie realizovať MR alebo CT pankreasu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková